נורית לאמעי: כך תעלו את מספר הכניסות לאתר העסק שלכם

תקופת הקורונה לימדה בעלי עסקים רבים שיעור חשוב על המאה ה-21: מי שאין לו נוכחות באינטרנט, לא קיים. בעלי עסקים קטנים רבים ראו שהם מפסידים לקוחות, רק משום שהלקוחות שלהם חיפשו אותם בגוגל ולא מצאו עדכונים לגבי שעות פתיחת העסק, או הפסידו מכירות משום שלא הייתה להם אפשרות למכור באופן מקוון. מהר מאד, בעלי עסקים רבים הבינו שחשוב לייצר נוכחות באינטרנט כדי להישאר רלוונטיים.

אולם אתר לעסק הוא רק הצעד הראשון במירוץ העכברים של הרלוונטיות. הרי המטרה של אתר אינטרנט הוא שייכנסו אליו: נכון, חשוב שמי שיחפש אותנו בגוגל ימצא אותנו, ואם השם שלנו מספיק מבודל (כלומר ייחודי מספיק כך שיהיה קל למצוא אותו), אז האתר יעלה. אולם כדי להביא לקוחות חדשים, שטרם שמעו עלינו, כבר צריך להשקיע. תחשבו על עצמכם: נניח ואתם מחפשים משהו באינטרנט, כמו מאפייה קרובה לביתכם, עורך דין לענייני מקרקעין או שירות מצברים עד הבית. איך תמצאו אותו? בגוגל. ואיך תבחרו אותו? כנראה שתבחרו אחת מהתוצאות האורגניות (כלומר, תוצאה שהיא לא מודעה) שמופיעות בעמוד הראשון בגוגל. וכדי להגיע לעמוד הראשון הזה, צריך לעבוד ולעבוד קשה.

קידום אתרים

המפתח לכך הוא קידום אתרים: לדאוג שהאתר שלכם יגיע גבוה ככל הניתן על ידי שימוש בטכניקות קידום שונות. למשל, האתר הזה: אני רוצה לקדם את האתר הזה תחת חיפוש של כותבי תוכן, כדי שידעו שאני יודעת לכתוב טוב. אני רוצה שאם יחפשו ״כתיבת תוכן״ בגוגל, יגיעו לאתר של נורית לאמעי. איך עושים זאת? יש המון המון שיטות ודגשים, אולם נציין כמה דגשים קטנים:

  1. הוצאה והכנסה של קישורים כדי שגוגל ידע למצוא את האתר שלכם, צריך שאתרים אחרים יפנו אליו. לשם כך, מקדמי אתרים עושים החלפות קישורים בנושאים שונים אחד עם השני. עם זאת, אתר צריך להוציא קישורים לאתרים אחרים, וזהו פרמטר חשוב בפני עצמו (אבל לא יותר מדי, צפיפות הקישורים צריכה להיות מידתית). כמו כן, האתר צריך להכיל קישורים פנימיים: קישורים בין דפים באתר לדפים אחרים באתר.
  2. מבנה היררכי– גוגל לומד על טיב האתר לפי המבנה ההיררכי שלו. אם נחשוב על האתר הזה, יש בו פוסטים המחולקים לקטגוריות שונות. למשל, פרסומים בתקשורת של נורית לאמעי. לא כל הפוסטים יופיעו בכל הקטגוריות, מה שמלמד על בנייה נכונה.
  3. תוכן איכותי- גוגל הוא אולי ״מכונה״, אבל יש לו יכולת לזהות טקסטים טובים יותר ופחות: גוגל מזהה מתי ״מחרטטים אותו״, וסתם משבצים המון מילות מפתח שרוצים לקדם תחתן (למשל: לכתוב המון פעמים ״עו״ד פלילי״ כדי לקדם את האתר תחת הביטוי עו״ד פלילי), ומתי מדובר בטקסט שיש לו ערך. כמו כן, אם גוגל מזהה תנועה מסוימת לאתר, וכן שאנשים שוהים באתר זמן מספיק כדי להבין שהם קראו לפחות חלק מן המאמר, הוא יתייחס לכך בציון של האתר ובסיכויים שלו להופיע בעמוד הראשון.

כתיבת תגובה