למה גם אתם צריכים אתר אינטרנט לעסק שלכם?

בשבוע שעבר הסברתי איך לקדם את אתר האינטרנט לעסק שלכם (נורית לאמעי: כך תעלו את מספר הכניסות לאתר העסק שלכם). אולם לאחר מחשבה מסוימת, הבנתי שלא הבהרתי מספיק עניין בסיסי: מדוע חשוב שלעסק שלכם יהיה אתר? כפי שצוין, הקורונה לימדה אותנו היטב על החשיבות של נוכחות דיגיטלית לעסקים: עסק שמחפשים אותו בגוגל בזמן הסגר או בתקופה של הגבלות, חייב להיות נוכח עבור הלקוחות הפוטנציאליים שלו, אחרת הם ילכו למקום אחר. אולם מלבד זאת, ישנן כמה סיבות בסיסיות לפיהן עסק חייב להחזיק בנוכחות דיגיטלית.

אתר משדר אמינות

הרבה עסקים מסתפקים בדף פייסבוק. זה חשוב, אבל לא מספיק: דף פייסבוק לא עולה כסף, ולמרות שאפשר להשקיע מעט בעיצוב שלו, כל הדפים נראים פחות או יותר אותו הדבר. עסק שאין לו הרבה לייקים ועוקבים בפייסבוק, יראה פחות טוב עבור הגולש (אם כי זה תלוי גם בתחום העיסוק ובכמה דברים נוספים). אתר אינטרנט לעומת זאת, משדר השקעה נוספת: זה מראה שהעסק לוקח את עצמו ברצינות. לקוחות שיחפשו “נורית לאמעי” ויגיעו לאתר שלי, יבינו שיש להם על מי לסמוך.

קטלוג

בעלי עסקים רבים רוצים להציג את מרכולתם בדרך כזו או אחרת, ולגרום ללקוחות להתעניין בהיצע שלהם. מה דרך טובה יותר לעשות זאת, מלבד הקמת גלריה אינטרנטית באתר אינטרנט, שאין לאף אחד אחר שליטה עליה (בניגוד לפייסבוק למשל). אתר קל לתחזק, לעדכן ולחדש. כך תוכלו גם להפנות לקוחות שיבקשו לראות תיק עבודות או המלצות מלקוחות אחרים. האתר שלכם יכול להיות עזר מכירתי חזק מאד עם מעט השקעה.

24/7

לעסק יש שעות פתיחה, אולם האתר שלכם זמין 24/7. נניח ולקוח ירצה מידע עליכם לא בשעות הפעילות? נניח שיש לו פנאי לחשוב על השירות מן הסוג שאתם מציעים רק בערב? מוטב שיהיה לכם אתר שיהיה זמין גם כאשר אתם עצמכם אינם זמינים. בכלל, אתר הוא דרך מעולה לשמור על קשר עם לקוחות, לעדכן על שינויים, על מלאי חדש וכדומה. דרך אתר, לקוח יכול להשאיר הודעה בזמנו החופשי, ואתם תענו בזמנכם החופשי.

 

 

כתיבת תגובה